Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
26 lutego 2013

Uroczyste otwarcie

We wtorek w trzebnickim szpitalu im. Świętej Jadwigi Śląskiej odbyła się uroczystość otwarcia przebudowanego i wyremontowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W uroczystości wziął udział Wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

  •  - Fot. Starostwo Powiatowe w Trzebnicy
    Fot. Starostwo Powiatowe w Trzebnicy
  •  - Fot. Starostwo Powiatowe w Trzebnicy
    Fot. Starostwo Powiatowe w Trzebnicy

Między innymi dzięki blisko 4 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz środkom z rezerwy budżetowej państwa oddział został rozbudowany i wyposażony w dodatkowy nowoczesny sprzęt medyczny.
SOR dysponuje obecnie min. nowoczesną komorą hiperbaryczną, którą wykorzystuje się do ratowania ciężko poparzonych, aparatem rentgenowskim, który umożliwia jednoczesne prześwietlenie całego ciała, gastrofiberoskopem czy kolonoskopem. W ten sposób zdecydowanie polepszyły się warunki świadczenia usług zdrowotnych dla pacjentów wymagających pomocy w stanach zagrożenia życia.
„Szpital trzebnicki to znana w Polsce marka. Dofinansowanie z rezerwy budżetowej państwa świadczy o tym, że premier Donald Tusk docenia renomę tej placówki” – powiedział w trakcie wystąpienia Wojewoda Dolnośląski.
 

liczba wejść: 3434