Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
16 czerwca 2014

Spotkanie z pracownikami ośrodka w Piszkowicach

Sprawy funkcjonowania Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego dla dzieci głęboko upośledzonych przy ZLO w Piszkowicach to główny temat spotkania zorganizowanego przez wicewojewodę Ewę Mańkowską na wniosek Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka – Kamysza.

W spotkaniu udział wzięli m.in. sekretarz tanu, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda, poseł Katarzyna Mrzygłocka, starosta kłodzki Maciej Awiżeń, przedstawiciel Rzecznika Praw Dziecka oraz dyrekcja ZOL Piszkowice.

Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy dla dzieci głęboko upośledzonych przy ZLO w Piszkowicach działa od 2000 r. Jest placówką prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej. Początkowo do Ośrodka uczęszczały dzieci niepełnosprawne intelektualnie i fizycznie przebywające na stałe w Zakładzie Leczniczo – Opiekuńczym w Piszkowicach. Stopniowo Ośrodek przekształcił się w placówkę dla dzieci i młodzieży z głębszą niepełnosprawnością intelektualną i sprzężeniami, również dla dzieci z domów rodzinnych, dowożonych na zajęcia przez rodziców. Obecnie NORW jest niepubliczną placówką oświatową, w której 50 dzieci realizuje obowiązek szkolny. Celem pracy Ośrodka jest wszechstronny rozwój osób głębiej upośledzonych umysłowo z wieloraką niepełnosprawnością, na miarę ich indywidualnych możliwości.

Źródło: www.osrodekpiszkowice.pl 

  •  - Fot. DUW
    Fot. DUW