Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
18 czerwca 2014

Pierwsze posiedzenie zespołu doradczego ds. rumuńskich Romów koczujących we Wrocławiu

Poszukiwanie rozwiązań w ramach obowiązującego w Polsce prawa, które przyczynią się do poprawy sytuacji związanej z pobytem rumuńskich Romów we Wrocławiu oraz uwzględnią interes mieszkańców Gminy Wrocław, skarżących się na uciążliwe sąsiedztwo związane z istnieniem koczowisk na terenie miasta to główne zadania zespołu doradczego powołanego przez Wojewodę Dolnośląskiego Tomasza Smolarza.

Zespół dziś zebrał się po raz pierwszy. Tworzą go przedstawiciele Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Gminy Wrocław, Ambasady Rumunii w Warszawie, Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzędu ds. Cudzoziemców,  Policji, Straży granicznej,  Straży miejskiej, Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego we Wrocławiu, Dolnośląskiego Oddziału NFZ, Kuratorium Oświaty, Uniwersytetu Wrocławskiego oraz duchowieństwa. Formula zespołu nie jest jednak zamknięta, co w określonych sytuacjach pozwoli na zaproszenie w celu konsultacji kolejnych ekspertów oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych czy stowarzyszeń. Tomasz Smolarz zdecydowanie podkreślił znaczenie autonomii prac zespołu w dochodzeniu do metod rozwiązania sprawy koczujących we Wrocławiu Romów.

Na dzisiejszym spotkaniu mówiono między innymi o bieżących działaniach poszczególnych instytucji w kontekście koczujących Romów, w tym o trwającym postępowaniu sądowym o eksmisję, o patrolach Policji i Straży Miejskiej, ale także o pomocy w zarejestrowaniu pobytu czy udzielaniu świadczeń medycznych.

  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW
  •  - fot. DUW
    fot. DUW