Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
26 czerwca 2014

Targi Aktywnych Form Pomocy

Specjaliści ze wszystkich 16 województw zajmujący się na co dzień wykluczeniem społecznym, reprezentujący administrację publiczną, jak i sektor organizacji pożytku publicznego spotkali się 26 czerwca w Bystrzycy Kłodzkiej podczas „Targów Aktywnych Form Pomocy”. W spotkaniu wziął udział Wojewoda Dolnośląski, który objął spotkanie patronatem.

Tomasz Smolarz  podczas otwarcia Targi przyznał, że z dużym zadowoleniem przyjął zaproszenie na tegoroczną edycję Targów Aktywnych Form Pomocy, które zostały zorganizowane na terenie Dolnego Śląska. „Ogromnie cieszy mnie możliwość spotkania w tak znamienitym gronie osób, instytucji, organizacji, które pozostając wrażliwe na wszelkie nierówności, na godność człowieka żyjącego obok, słabszego, często nie radzącego sobie z różnorodnymi trudnościami, podejmują działania na rzecz wyrównywania jego szans w życiu społecznym i zawodowym, a w konsekwencji zwiększenia możliwości rozwoju i godnego życia” - mówił wojewoda. Podkreslił również znaczenie wszelkich działań wnoszących  wkład w proces wyrównywania szans dla wszystkich obywateli, w proces eliminacji barier, które ograniczają możliwości rozwoju, czy dostępu do wielu dóbr publicznych. Mając na uwadze tak liczną obecność przedstawicieli różnych podmiotów, działających w szeroko rozumianym obszarze wyrównywania szans, Tomasz Smolarz przyznał, że wierzy w sukces tego tak ważnego przedsięwzięcia.

Targi Aktywnych Form Pomocy stanowią platformę wymiany doświadczeń, poglądów, metod, szans i zagrożeń w podejmowaniu zadań z zakresu aktywizacji osób wykluczonych społecznie. Targi są ogólnopolskim wydarzeniem i służą prezentacji i wymianie doświadczeń gmin, organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych i innych podmiotów wykorzystujących instrumenty aktywnych form pomocy. Podczas Targów Aktywnych Form Pomocy odbyło się wiele prezentacji i paneli dyskusyjnych. Przygotowano również wystawę promującą dobre praktyki. Targi Aktywnych Form Pomocy organizowane są po raz piąty. 

 • - fot. DUW
  fot. DUW
 • - fot. DUW
  fot. DUW
 • - fot. DUW
  fot. DUW
 • - fot. DUW
  fot. DUW
 • - fot. DUW
  fot. DUW
 • - fot. DUW
  fot. DUW
 • - fot. DUW
  fot. DUW
 • - fot. DUW
  fot. DUW