Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
28 czerwca 2014

Perspektywy rozwoju hodowli bydła mięsnego w regionie

W Teatrze Zdrojowym w Polanicy Zdroju w sobotę spotkali się dolnośląscy producenci mięsa wołowego. Dolnośląska Izba Rolnicza zorganizowała konferencję, w której udział wzięła wicewojewoda Ewa Mańkowska.

W agendzie spotkania znalazły się tematy dotyczące produkcji wołowiny nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w Czechach. Mówiono m.in. o obecnym stanie, o perspektywach rozwoju hodowli bydła mięsnego ze szczególnym uwzględnieniem terenów górskich i podgórskich, a także o jakości i wartościach odżywczych i kulinarnych mięsa wołowego.

Z danych specjalistów rynku mięsnego wynika, że z roku na rok spada w Polsce konsumpcja wołowiny. Utrzymuje się ona w granicach 2 do 3 kg rocznie na osobę. Tymczasem unijna średnia to około 20 kg, a w Argentynie około 60 kg.

  •  -