Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności - Archiwum

 • Debata na temat rozwoju energetyki na Dolnym Śląsku Debata na temat rozwoju energetyki na Dolnym Śląsku

  Prawie 3 godziny trwała dyskusja na temat przyszłości zagospodarowania obszaru Zagłębia Miedziowego w kontekście potwierdzonego i udokumentowanego na tym terenie złoża węgla brunatnego.

 • Otwarcie nowego Orlika Otwarcie nowego Orlika

  Przy Ośrodku Kultury Fizycznej w Górze przy ul. Sportowej 1 otwarto dziś nowy kompleks boisk, który powstał w ramach projektu „Moje boisko – Orlik 2012”. W otwarciu tego najnowocześniejszego obiektu sportowego w gminie wziął udział wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

 • Uroczystości z okazji Dnia Weterana Uroczystości z okazji Dnia Weterana

  29 maja na Wrocławskim Rynku odbyły się się centralne uroczystości z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Wziął w nich udział wojewoda Aleksander Marek Skorupa.

 • II Forum wymiany doświadczeń II Forum wymiany doświadczeń

  Rzecznik Praw Obywatelskich wspólnie z przedstawicielami policji kolejny raz zorganizowali w Katowicach „II Forum wymiany doświadczeń”, które tym razem poświęcone było zgromadzeniom publicznym i imprezom masowym w kontekście przepisów prawnych oraz działań praktycznych.

 • Dzień Samorządu Terytorialnego Dzień Samorządu Terytorialnego

  27 maja 1990 roku w życie weszła ustawa reaktywująca samorządy w Polsce. Dzięki niej społeczności lokalne odzyskały wpływ na swoje losy, a wybierane władze samorządowe stały się rzeczywistymi gospodarzami na swoim terenie.

 • Zespół ds. bezpieczeństwa impez masowych Zespół ds. bezpieczeństwa impez masowych

  27 maja w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się kolejne posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych. W spotkaniu pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej uczestniczyli przedstawiciele klubów sportowych z regionu, służb mundurowych reprezentanci miast organizujących imprezy masowe oraz przedstawiciele kibiców.

 • Dolnośląska Wieś Zaprasza Dolnośląska Wieś Zaprasza

  Muzyczne występy zespołów ludowych, degustacje regionalnych potraw oraz pokazy rzemiosła w wykonaniu wystawców. To tylko niektóre atrakcje jakie czekały na wrocławian podczas imprezy plenerowej po nazwą: „Dolnośląska Wieś Zaprasza”. W imprezie zorganizowanej na terenie Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Dolnośląskie Święto Sportu Dolnośląskie Święto Sportu

  Ponad 2 tysiące uczestników rywalizowało w 13 dyscyplinach podczas pierwszego Dolnośląskiego Dnia Sportu. W zawodach zorganizowanych na terenach wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego uczestnicy zabawy mogli spróbować swoich sił między innymi w turnieju koszykówki, piłki nożnej, pływaniu czy tenisie. W ceremonii otwarcia zawodów oraz turnieju tenisowym brał udział Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

 • Spotkanie wojewody z przedstawicielami dolnośląskiej "Solidarności" Spotkanie wojewody z przedstawicielami dolnośląskiej "Solidarności"

  Delegacja protestujących przed budynkiem urzędu związkowców z dolnośląskiej „Solidarności” spotkała się dziś z Wojewodą Dolnośląskim. Na zaproszenie Aleksandra Marka Skorupy przybyli min. lider regionalnej „Solidarności” Kazimierz Kimso oraz Jarosław Krauze z Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk.

 • Odznaczenia państwowe Odznaczenia państwowe

  Blisko 90 osób z rąk Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy odebrało dzisiaj wysokiej klasy medale i odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 • Wojewódzki finał X edycji konkursu "Moja szkoła w Unii Europejskiej" Wojewódzki finał X edycji konkursu "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

  W czwartek, 23 maja, w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, odbył się wojewódzki finał ogólnopolskiego konkursu „Moja szkoła w Unii Europejskiej” – „Akademii Młodego Dyplomaty”.

 • Sesja sejmiku Sesja sejmiku

  W czwartek odbyła się kolejna sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wzięła w niej udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Hydrotechnika XV 2013 Hydrotechnika XV 2013

  W Ustroniu zakończyło się dwudniowe Ogólnokrajowe Sympozjum „Hydrotechnika XV 2013”. Tegoroczna konferencja poświęcona była problemom związanym z gospodarką wodną oraz ochroną przed powodzią w kontekście ekstremalnych zjawisk pogodowych.

 • Szkoła na widelcu Szkoła na widelcu

  „W zdrowym ciele zdrowy duch” to idea, która przyświecała dzisiejszemu spotkaniu, które odbyło się z Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim w ramach projektu ”Szkoły przyjazne żywieniowo dzieciom”.

 • Protest przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim Protest przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim

  21 maja br. przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim odbyła się manifestacja przedstawicieli związków zawodowych.

 • Pomoc dla uczniów Pomoc dla uczniów

  W związku ze zdarzeniami noszącymi znamiona klęski żywiołowej, które wystąpiły na terenie powiatu kłodzkiego oraz innych dolnośląskich powiatów w lipcu zeszłego roku, Związek Harcerstwa Polskiego w Łasku przy pomocy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, zorganizował wyjazdy zimowe dla dzieci z terenów objętych zeszłorocznymi nawałnicami.

 • Święto Ludowe Święto Ludowe

  W niedzielę 19 maja w Ligocie Pięknej oraz w Guzowicach odbyły się obchody „Święta Ludowego” zorganizowanego przy okazji Święta Zesłania Ducha Świętego. W uroczystościach na zaproszenie władz lokalnych uczestniczyła wicewojewoda.

 • Święto Konia 2013 Święto Konia 2013

  Już po raz 12 na terenie gminy Długołęka zorganizowano wystawę hodowlaną „Święto Konia”. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się w Siedlcu Trzebnickim. Wystawie przygotowanej przez najlepszych hodowców z Polski przyglądali się Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • 90- lecie Polskiego Związku Łowieckiego 90- lecie Polskiego Związku Łowieckiego

  W sobotę w Kłodzku zorganizowano uroczystości związane z obchodami 90- lecia działalności Polskiego Związku Łowieckiego. W ceremonii zorganizowanej przez Okręgową Radę Łowiecką w Wałbrzychu uczestniczyła wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Konferencja Onkologiczna Konferencja Onkologiczna

  „Rozwój radioterapii”, „Standard leczenia bólu pooperacyjnego”, czy „Pielęgnacja skóry u osób poddanych radio-chemioterapii”. To tylko nieliczne tematy poruszane podczas „X dolnośląskiej konferencji szkoleniowo – naukowej pielęgniarek i położnych onkologicznych”, zorganizowanej w Piechowicach przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Rozwoju Pielęgniarstwa Onkologicznego konferencji. Wzięła w niej udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Dzień Hutnika w Głogowie Dzień Hutnika w Głogowie

  Połączenie 42 lat tradycji z nowoczesnością i innowacyjnością okazało się przepisem na sukces jaki odniosła na przestrzeni lat należąca do koncernu KGHM Huta Miedzi „Głogów”. W hucie istniejącej od 1971 roku zorganizowano po raz kolejny uroczyste obchody z okazji „Dnia Hutnika”. W ceremonii uczestniczyła między innymi wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Podsumowanie IV edycji akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia" Podsumowanie IV edycji akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

  Koncertem na wrocławskim rynku zwieńczono tegoroczną edycję akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Przed publicznością w stolicy Dolnego Śląska zaprezentowali się artyści z Polski, Ukrainy czy Białorusi. W repertuarze przeważały utwory ludowe, ale nie zabrakło również miejsca na bardziej współczesne aranżacje. W spotkaniu podsumowującym akcję uczestniczyła wicewojewoda Ewa Mańkowska, która osobiście objęła akcję patronatem honorowym.

 • Narada wojewodów Narada wojewodów

  W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada wojewodów z Ministrem Administracji i Cyfryzacji Michałem Bonim. W konwencie wziął udział Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

 • XXII- lecie działalności XXII- lecie działalności

  W piątek w Mikoszowie obyły się uroczystości związane z obchodami XXII- lecia działalności Stowarzyszenia Św. Celestyna. Wśród zaproszonych gości była wicewojewoda, która wzięła udział w mszy św. w intencji dyrekcji, pracowników, podopiecznych oraz rodzin ze stowarzyszenia. Ewa Mańkowska po nabożeństwie pogratulowała dyrekcji i pracownikom osiąganych sukcesów i życzyła dalszej wytrwałości w służbie potrzebującym.

 • Otwarcie Konsulatu Otwarcie Konsulatu

  Wspieranie współpracy Dolnego Śląska i Wrocławia z Luksemburgiem w dziedzinie nauki, gospodarki i kultury. To główne zadania jakie stawia sobie Konsulat Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburg we Wrocławiu. Dziś oficjalnie otwarto placówkę w stolicy Dolnego Śląska. Uroczystość otwarcia konsulatu została połączona z wystawą pt: „Wspominając Radio Luksemburg w PRL”, w której wzięła również udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Szachy w szkole Szachy w szkole

  Pod patronatem Ministra Sportu Joanny Muchy oraz arcymistrza szachowego Garry Kasparowa we Wrocławiu odbyła się konferencja „Szachy w szkole na Dolnym Śląsku- program pilotażowy”. W spotkaniu zorganizowanym w kampusie Politechniki Wrocławskiej wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Kongres Nieruchomości Kongres Nieruchomości

  We Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia rozpoczął się dziś XVIII Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Uroczystego otwarcia spotkania pośredników oraz zarządców nieruchomości dokonała wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Ambasador Wrocławia Ambasador Wrocławia

  Ewa Michnik dyrektor Opery Wrocławskiej została kolejnym „Ambasadorem Wrocławia”. Tytuł ten jest przyznawany od 2007 roku przez Gazetę Wyborczą ludziom, dzięki którym rośnie sława i prestiż Wrocławia. Jednym z członków kapituły przyznającej w tym roku tytuł ambasadora była wicewojewoda Ewa Mańkowska, która uczestniczyła również w uroczystej gali zorganizowanej we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

 • Święto Straży Granicznej Święto Straży Granicznej

  15 maja w Kłodzku odbyły się obchody Święta Straży Granicznej. Była to 22 rocznica powstania tej formacji.

 • Zespół ds. bezpieczeństwa imprez masowych Zespół ds. bezpieczeństwa imprez masowych

  14 maja br. w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych. W spotkaniu pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej uczestniczyli przedstawiciele dolnośląskich klubów sportowych, miast organizujących takie wydarzenia oraz służb mundurowych.

Wybierz Strony