Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności - Archiwum

 • 20- lecie WFOŚ 20- lecie WFOŚ

  Kilkadziesiąt medali za długoletnią służbę, medale od samorządu województwa oraz okolicznościowe upominki. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu świętuje w tym roku 20- lecie powstania. W uroczystościach związanych obchodami jubileuszu zorganizowanych w Jeleniej Górze uczestniczyli wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • 13- lecie "Eltur- Serwis" 13- lecie "Eltur- Serwis"

  Otwarcie nowej hali remontowo- produkcyjnej oraz obchody 13- lecia działalności, spółka „ELTUR- SERWIS” z Bogatyni miała w piątek podwójne powody do radości. W uroczystościach zorganizowanych na terenie elektrowni „Turów” obok przedstawicieli sejmu, senatu i lokalnych samorządowców uczestniczyła wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • XI Spotkanie Międzynarodowego Towarzystwa Allotransplantacji Ręki i Tkanek Złożonych XI Spotkanie Międzynarodowego Towarzystwa Allotransplantacji Ręki i Tkanek Złożonych

  30 sierpnia w Sali Wielkiej wrocławskiego Ratusza odbyło się XI Spotkanie Międzynarodowego Towarzystwa Allotransplantacji Ręki i Tkanek Złożonych. Zjazd transplantologów jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i opinii między najwybitniejszymi przedstawicielami tej trudnej dziedziny medycyny.

 • Polski Kongres Energii Odnawialnej Polski Kongres Energii Odnawialnej

  Kilkudziesięciu specjalistów z dziedziny energetyki, samorządowcy oraz zaproszeni goście wzięli udział w zorganizowanym po raz pierwszy Polskim Kongresie Energii Odnawialnej. We wrocławskim spotkaniu inaugurującym cykl debat w całym kraju wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska, która uczestniczyła debacie otwierającej kongres.

 • II Międzynarodowy Plener Plastyczny

  Twórcy z Polski, Ukrainy i USA reprezentujący różne dziedziny sztuki od malarstwa przez grafiki, ceramiki po metaloplastykę i rzeźby. W Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu w niedzielę 25 sierpnia zorganizowano II Międzynarodowy Plener Plastyczny. W ceremonii otwarcia pleneru wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Dożynki gminne Dożynki gminne

  W niedzielę 25 sierpnia w miejscowości Zebrzydowa odbyła się kolejna edycja „Gminnych Dożynek”, które tradycyjnie rozpoczęły się od mszy św. w miejscowym kościele. W uroczystościach obok Wiceminister Gospodarki Ilony Antoniszyn- Klik uczestniczyła wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Spotkanie w Środzie Śląskiej Spotkanie w Środzie Śląskiej

  Zapewnienie właściwego zasilania energetycznego Strefy Aktywności Gospodarczej Komorniki w gminach Środa Śląska i Miękinia było głównym tematem spotkania zorganizowanego w urzędzie miejskim w Środzie Śląskiej. W dyskusji obok samorządowców z powiatu średzkiego uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz przedstawiciele grupy Tauron Dystrybucja na czele z dyrektorem Jerzym Rzemkiewiczem.

 • Zespół ds. bezpieczeństwa imprez masowych Zespół ds. bezpieczeństwa imprez masowych

  W poniedziałek 19 sierpnia w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych. W spotkaniu pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej uczestniczyli przedstawiciele klubów piłkarskich z regionu, służb mundurowych, władz samorządowych oraz PZPN.

 • 74. rocznica wybuchu II wojny światowej 74. rocznica wybuchu II wojny światowej

  Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz Dowódca Garnizonu Wrocław płk dypl. Wojciech Lewicki mają zaszczyt zaprosić wszystkich mieszkańców Wrocławia oraz przyjezdnych gości do udziału we wspólnych obchodach 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej w dniu 1 września 2013 roku.

 • Spotkanie z Ministrem Środowiska Spotkanie z Ministrem Środowiska

  RIPOK-i, instalacje zastępcze i Wojewódzki Plan Gospodarki Odpadami – to główne tematy poruszane dziś na spotkaniu samorządowców z Dolnego Śląska z Ministrem Środowiska Marcinem Korolcem. W rozmowach z gospodarzami gmin i powiatów uczestniczyli również Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec oraz Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

 • Zespół ds. bezpieczeństwa imprez masowych Zespół ds. bezpieczeństwa imprez masowych

  Podczas dzisiejszego posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych, pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej, omówiono dwumecz pomiędzy Śląskiem Wrocław i Club Brugge w ramach eliminacji Ligi Europy. W trakcie meczu we Wrocławiu nie zanotowano żądnych incydentów ani zakłóceń porządku publicznego. Policja również nie miała zastrzeżeń co do przebiegu spotkania. Na mecz do Bruggi wybrało się około 1500 kibiców Śląska Wrocław. Na stadionie w Belgii pomimo bardzo dokładnego przeszukania kibiców z Wrocławia pojawiły się materiały pirotechniczne doszło też do kilku aktów wandalizmu.

 • Pendolino we Wrocławiu Pendolino we Wrocławiu

  Siedem wagonów, 402 miejsca siedzące, dodatkowo trzy przedziały biznesowe, po cztery miejsca w każdym. Tak wyposażony jest pociąg EIC Premium zwany „Pendolino”, który po raz pierwszy zaprezentował się polskim pasażerom dziś na Dworcu Głównym we Wrocławiu. W prezentacji pociągu wziął udział Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, Poseł na Sejm Grzegorz Schetyna, Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlniec.

 • Spotkanie na Śnieżce Spotkanie na Śnieżce

  W towarzystwie prezydenta Republiki Czech Milosza Zemana, Posła na Sejm RP Grzegorza Schetyny oraz Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy po raz kolejny na szczycie Śnieżki spotkali się ratownicy GOPR i przewodnicy górscy. Wszystko z okazji „Święta przewodników i ludzi gór” obchodzonego co roku 10 sierpnia w dzień upamiętniający męczeńską śmierć św. Wawrzyńca patrona ratowników górskich.

 • Otwarcie drogi powiatowej 2058D w Krępicach Otwarcie drogi powiatowej 2058D w Krępicach

  W miejscowości Krępice w gminie Miękinia oddano dziś do użytku prawie 900 metrów nowej drogi powiatowej. Dzięki dofinansowaniu z rządowego programu „Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo - Dostępność- Rozwój” mieszkańcy powiatu średzkiego mogą już korzystać z nowoczesnej i bezpiecznej drogi.

 • Wizyta białoruskich uczniów Wizyta białoruskich uczniów

  W dniu 6 sierpnia 2013 roku Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa spotkał się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim z grupą białoruskiej młodzieży pochodzenia polskiego.