Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności - Archiwum

 • Ochrona prywatności w sieci Ochrona prywatności w sieci

  Stale rośnie liczba użytkowników korzystających z Internetu, dla których jest on nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale także udogodnieniem w załatwianiu wielu codziennych spraw. Staje się on jednak także źródłem wielu informacji o nas samych. Ma to również wpływ na naszą prywatność. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowało broszurę informacyjną na temat ochrony prywatności w cyfrowym świecie.

 • Nowi konsultanci wojewódzcy Nowi konsultanci wojewódzcy

  Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa z dniem 1 lutego powołał dwóch konsultantów wojewódzkich. Nominacje na stanowiska konsultantów medycznych otrzymali dr n. med. Jerzy Świerkot oraz dr n. med. Paweł Chudoba.

 • Otwarcie Centrum Integracji Kulturalnej w Bolesławcu Otwarcie Centrum Integracji Kulturalnej w Bolesławcu

  Wielofunkcyjna sala widowiskowa, pracownie fotograficzna i filmowa, pomieszczenia biurowe, socjalne i techniczne znajdują się w oddanym do remoncie Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu. W uroczystości otwarcia wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi

  Samorządy, organizacje pozarządowe oraz niepubliczne podmioty pomocy społecznej mogą uzyskać rządową dotację na wsparcie działań na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi. Oferty konkursowe należy składać w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu do 27 lutego 2014 roku.

 • Nowa inwestycja firmy Nestle Nowa inwestycja firmy Nestle

  Wojewoda Aleksander Marek Skorupa i wicewojewoda Ewa Mańkowska spotkali się dziś z Antonim Kopciem, burmistrzem Kątów Wrocławskich oraz przedstawicielami koncernu Nestle, między innymi Panią Agnieszką Wąsak, Członkiem Zarządu, Dyrektorem ds. Zasobów Ludzkich i Spraw Korporacyjnych Nestle Polska SA. Firma w Nowej Wsi Wrocławskiej buduje nową fabrykę PURINA PetCare. Wartość całej inwestycji wyniesie około 300 mln zł.

 • Zmiany w ustawie o funduszu sołeckim Zmiany w ustawie o funduszu sołeckim

  Rząd przyjął zmiany w ustawie o funduszy sołeckim, które mają ułatwić jego stosowanie. Fundusz jest instrumentem, dzięki któremu mieszkańcy wsi sami mogą decydować o tym, na co wydawać pieniądze.

 • Spotkanie Stowarzyszenia Upamiętniania Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonlistów Spotkanie Stowarzyszenia Upamiętniania Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonlistów

  W siedzibie Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu odbyło się dziś noworoczne spotkanie Stowarzyszenia Upamiętniania Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistów. Gośćmi spotkania byli min. Kardynał Henryk Gulbinowicz i wojewoda Ewa Mańkowska.

 • 69 rocznica wyzwolenia Góry 69 rocznica wyzwolenia Góry

  Złożeniem wieńców pod Pomnikiem Wolności oraz salwą honorową rozpoczęły się uroczystości obchodów 69. Rocznicy Powrotu Ziemi Górowskiej do Macierzy. Po ceremonii odbywającej się na pl. Bolesława Chrobrego uczestnicy przemaszerowali do Domu Kultury, gdzie w sali widowiskowej miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej Góry. Na zaproszenie władz miasta w uroczystościach uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

 • Odprawa roczna kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji Odprawa roczna kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa roczna kadry kierowniczej dolnośląskiej Policji pod przewodnictwem Komendanta Wojewódzkiego insp. Wojciecha Ołdyńskiego. W odprawie uczestniczył także Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Spotkanie z członkami korpusu dyplomatycznego Spotkanie z członkami korpusu dyplomatycznego

  Konsul Generalny Niemiec, Konsulowie Honorowi Czech, Ukrainy, Francji, Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii wzięli udział w noworocznym spotkaniu przedstawicieli korpusu dyplomatycznego działającego na Dolnym Śląsku. W uroczystości, której gospodarzem był Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec wzięli udział wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Otwarcie wystawy Otwarcie wystawy

  W muzeum Narodowym we Wrocławiu już od dzisiaj będzie można podziwiać wystawę autorstwa Eugeniusz Minciela. W uroczystości otwarcia wystawy pt. „Drzwi do malarstwa” wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska. Widzowie wystawy będą mogli podziwiać obrazy namalowane w pracowni i prace tworzone bezpośrednio w sali wystawienniczej, które złożą się na najnowszą prezentację wrocławskiego artysty.

 • 61 plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska 61 plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska

  Wicemistrzyni świata w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska i odpowiedzialny między innymi za przygotowanie fizyczne żużlowców Betardu Sparty Wrocław Tomasz Skrzypek wygrali 61 Plebiscyt Gazety Wrocławskiej na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska 2013 roku. W balu podczas którego podsumowano 61 edycję plebiscytu wziął udział Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

 • Koncert zespołu "Śląsk" na Politechnice Wrocławskiej Koncert zespołu "Śląsk" na Politechnice Wrocławskiej

  „Święta Noc” – pod takim tytułem w sobotę w Auli Politechniki Wrocławskiej odbył się koncert zespołu Śląsk. Wzięła w nim udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Partia szachów z wojewodą wylicytowana Partia szachów z wojewodą wylicytowana

  Dziękujemy wszystkim za udział w aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której wylicytować można było partię szachów z Wojewodą Dolnośląskim Aleksandrem Markiem Skorupą. Darczyńca, który wygrał aukcję pochodzi aż z Ełku, a suma, którą wspomoże zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów to 569 zł. Zwycięzcy gratulujemy, a wszystkim uczestnikom aukcji jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 • 10- lecie działalności Tauron "Ekonergia" 10- lecie działalności Tauron "Ekonergia"

  Firma TAURON Ekoenergia zajmuje się wytwarzaniem energii elektrycznej z wody i wiatru. Spółka eksploatuje 35 elektrowni wodnych o łącznej mocy zainstalowanej 132,909 MW i cztery farmy wiatrowe o łącznej mocy 182,75 MW. Elektrownie te położone są w województwach: dolnośląskim, opolskim, małopolskim i zachodniopomorskim. Spółka w czwartek 23 stycznia świętowała w Karpaczu 10- lecie swojego istnienia. W uroczystości wziął udział Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, który wręczył najbardziej zasłużonym pracownikom spółki Złote Medale za Długoletnią Służbę, przyznawane przez Prezydenta RP.

 • Otwarcie Parku Innowacji i Nauki Otwarcie Parku Innowacji i Nauki

  Warta ponad 19 mln zł. inwestycja o łącznej powierzchni ponad 4,5 tys. m2 po nieco ponad roku od wmurowania kamienia węgielnego została oddana do użytku. Przy ulicy Kwiatkowskiego we Wrocławiu miało miejsce uroczyste otwarcie Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. W ceremonii otwarcia parku uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.

 • "Szkolnictwo rolnicze w nowoczesnej Europie" "Szkolnictwo rolnicze w nowoczesnej Europie"

  „Szkolnictwo rolnicze w aspekcie zrównoważonego rozwoju wsi i rolnictwa” czy „Szkolnictwo zawodowe bez granic” to tylko niektóre aspekty poruszane podczas konferencji zorganizowanej w czwartek 23 stycznia w Bożkowie. W spotkaniu, którego głównym tematem był „Szkolnictwo rolnicze w nowoczesnej Europie” uczestniczyła wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Podsumowanie dwóch lat prac Wojewódzkich Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych Podsumowanie dwóch lat prac Wojewódzkich Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych

  W środę w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie podsumowujące dwuletni okres pracy Wojewódzkich Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych (WK ds. OZM). Spotkanie było okazją min. do wymiany doświadczeń nabytych w tym okresie oraz sformułowania wniosków i propozycji mających na celu usprawnienie działania Wojewódzkich Komisji w kolejnych latach.

 • Posiedzenie Plenarne Związku Kombatantów Posiedzenie Plenarne Związku Kombatantów

  Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa 22 stycznia br. wziął udział w posiedzeniu plenarnym Dolnośląskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych we Wrocławiu. Podczas obrad wojewoda został odznaczony przez zarząd główny związku odznaczeniem „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”.

 • Pracodawca Jutra Pracodawca Jutra

  Ruszyła II edycja konkursu Pracodawca Jutra organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Konkurs ma celu wyróżnienie tych firm, które realizują przemyślane działania na rzecz przygotowania młodych osób do wejścia na rynek pracy. W ubiegłym roku jednym z laureatów była wrocławska firma Techland.

 • Spotkanie noworoczne firmy Amazon Spotkanie noworoczne firmy Amazon

  21 stycznia br. w Urzędzie Gminy Kobierzyce firma Amazon zorganizowała spotkanie noworoczne dla przedstawicieli władz rządowych i samorządowych. W spotkaniu z kadrą zarządzającą amerykańskiego koncernu obok wojewody Aleksandra Marka Skorupy i wicewojewody Ewy Mańkowskiej wziął udział Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, wójt gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik oraz starosta powiatu wrocławskiego Roman Potocki.

 • Nowi obywatele RP Nowi obywatele RP

  Nie znajdziesz na świecie cenniejszych rzeczy niż dziecka uśmiechy. Dziś w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego uśmiechom najmłodszych i tych trochę starszych, którzy przybyli do nas z różnych stron świata, towarzyszył odegrany po raz pierwszy dla nich, jako nowych obywateli naszego kraju, Hymn Polski. Dla wielu z nas, nuty Mazurka Dąbrowskiego niosą ze sobą nie tylko myśli zawarte w tej pieśni, lecz także wszystko to, co zawiera się w słowie ojczyzna, a dla ust jest nie do wypowiedzenia. Niech pieśń ta na stałe zagości w sercach tych osób, które w Polsce odnalazły swój dom.

 • Mój kawałek Europy Mój kawałek Europy

  W poniedziałek w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się Gala finałowa oraz rozdanie nagród w konkursie „Mój kawałek Europy”. Konkurs przeprowadzony był w ramach obchodów Europejskiego Roku Obywatelskiego.

 • Tydzień modlitw o jedność chrześcijan Tydzień modlitw o jedność chrześcijan

  Od nabożeństwa w ewangelickim kościele Opatrzności Bożej we Wrocławiu rozpoczęto Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W mszy św. wzięli udział między innymi kard. Henryk Gulbinowicz, czterech biskupów różnych konfesji oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Wizyta Ambasadora Republiki Bułgarii Wizyta Ambasadora Republiki Bułgarii

  Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa i Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska spotkali się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim z Ambasadorem Republiki Bułgarii w Polsce Wasilijem Takevem, któremu towarzyszył Jan Chorostkowski, Konsul Honorowy Republiki Bułgarii we Wrocławiu.

 • 10- lecie DZMIUW 10- lecie DZMIUW

  W obecności Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Rafała Jurkowlańca odbyła się we Wrocławiu specjalna konferencja zorganizowana z okazji 10- lecia funkcjonowania Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

 • 55- lecie Karkonoskiego Parku Narodowego 55- lecie Karkonoskiego Parku Narodowego

  Specjalnie przygotowanym na tę okazję koncertem Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze oraz uroczystą kolacją w Karpaczu świętowano 55- lecie powstania Karkonoskiego Parku Narodowego. W obchodach jubileuszowych wziął udział wojewoda Aleksander Marek Skorupa i wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

  1 stycznia 1999 roku weszła w życie reforma administracyjna Polski wprowadzająca 3-stopniową strukturę podziału terytorialnego. Utworzono 16 województw oraz 314 powiatów oraz 66 miast na prawach powiatu. Na Dolnym Śląsku funkcjonuje 30 powiatów posiadających zaangażowanych Starostów oraz kompetentne Rady. W 15 rocznicę tych zmian w Karpaczu odbyło się jubileuszowe posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego, w którym wziął udział wojewoda Aleksander Marek Skorupa oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Wizyta pełnomocnika rządu regionalnego Kurdystanu Wizyta pełnomocnika rządu regionalnego Kurdystanu

  Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa i wicewojewoda Ewa Mańkowska spotkali się z pełnomocnikiem rządu regionalnego Kurdystanu w Polsce Ziyadem Raoof.

 • Regionalne Forum Terytorialne Regionalne Forum Terytorialne

  15 stycznia 2014 we Wrocławiu odbyło się inauguracje posiedzenie Regionalnego Forum Terytorialnego , w którym wziął udział Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa. W składzie Forum znaleźli się przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa, administracji rządowej w województwie, partnerzy społeczno-gospodarczy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, uczelni oraz instytucji badawczych i statystycznych.

Wybierz Strony