Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności - Archiwum

 • Święto górników Polskiej Spółki Gazowej Święto górników Polskiej Spółki Gazowej

  Odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz hymnu górniczego rozpoczęły się obchody Barbórki Polskiej Spółki Gazownictwa. W uroczystościach uczestniczył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Nowe prawa konsumenta Nowe prawa konsumenta

  Prawakonsumenta.uokik.gov.pl – to adres specjalnej strony internetowej opracowanej przez UOKiK. Serwis przybliża przepisy ustawy o prawach konsumenta. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i masz wątpliwości dotyczące zakupów przez Internet, poza lokalem przedsiębiorstwa lub w tradycyjnym sklepie - odwiedź serwis, który pomoże przygotować twoją firmę do zmian prawnych.

 • Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom Wybierzmy wspólnie lektury najmłodszym uczniom

  Na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl od dzisiaj każdy może zaproponować lekturę dla uczniów szkół podstawowych. Zachęcamy do udziału w tej inicjatywie. To kolejna, w ostatnich tygodniach, aktywność MEN nakierowana na wzrost czytelnictwa wśród uczniów.

 • Barbórka ZG "Polkowice- Sieroszowice" Barbórka ZG "Polkowice- Sieroszowice"

  „Niech wasz patronka Święta Barbara ma w opiece was i wasze rodziny, otaczając was górniczym szczęściem.” Tymi słowami zwróciła się do uczestników uroczystości Barbórkowej zorganizowanej 27 listopada br. w Głogowie Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska. Podczas ceremonii Krzyże Zasługi oraz medale za Długoletnią Służbę z rąk wicewojewody odebrali górnicy pracujący w kopalni „Polkowice- Sieroszowice” wchodzącej w skład KGHM.

 • Komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w sprawie www.historiapojazdu.gov.pl Komunikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w sprawie www.historiapojazdu.gov.pl

  W związku z wykryciem w Internecie strony www.historia.pojazdu.pl podszywającej się pod udostępnianą przez MSW usługę „Historia Pojazdu” oraz w trosce o bezpieczeństwo danych zwracamy się do Państwa o zachowanie ostrożności i korzystanie z usługi wyłącznie pod adresem: www.historiapojazdu.gov.pl

 • Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku

  Kondycja dolnośląskiego sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, poznanie jego mocnych i słabych stron a także barier i szans rozwoju. To główne tematy konferencji ,,Plany i wyzwania dolnośląskich MMŚP w 2015 roku” zorganizowanej przez Konfederację Lewiatan oraz Dolnośląskich Pracodawców, w której wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Nowe legitymacje służbowe policjantów Nowe legitymacje służbowe policjantów

  Od 1 stycznia 2015 roku będą obowiązywały nowe legitymacje służbowe policjantów. Nowe dokumenty będą posiadały więcej zabezpieczeń. Legitymacje będą ważne przez 4 lata, czyli do 31 grudnia 2018 roku. Dokumenty, którymi aktualnie posługują się policjanci tracą ważność 31 grudnia 2014r.

 • Barbórka ZG "Rudna" Barbórka ZG "Rudna"

  26 listopada w cechowni Zakładów Górniczych „Rudna” należących do KGHM Polska Miedź S.A. odbyła się uroczystość barbórkowa, podczas której miała miejsce ceremonia nadania odznaczeń państwowych. Z rąk Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza kilkunastu górników otrzymało Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę.

 • Zniżki, ulgi i przywileje dla rodzin wielodzietnych Zniżki, ulgi i przywileje dla rodzin wielodzietnych

  Rząd przyjął projekt ustawy o Karcie Dużej Rodziny (KDR), której przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2015 r. Przeniesiono do niej rozwiązania funkcjonujące do tej pory w ramach rządowego programu dla rodzin wielodzietnych, który Rada Ministrów przyjęła w maju 2014 r.

 • Przegląd planowanych i realizowanych inwestycji w dolinie rzeki Nysy Kłodzkiej Przegląd planowanych i realizowanych inwestycji w dolinie rzeki Nysy Kłodzkiej

  Pełnomocnik Rządu do Spraw Programu dla Odry-2006 Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz wraz z Ryszardem Wilczyńskim – Wojewodą Opolskim oraz administratorem rzeki – Edwardem Nawirskim Dyrektorem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu dokonali przeglądu oraz wizji lokalnej planowanych i realizowanych inwestycji w dolinie rzeki Nysy Kłodzkiej.

 • Dbając o zieloną przyszłość – fundusze UE w sektorze środowiska Dbając o zieloną przyszłość – fundusze UE w sektorze środowiska

  Ministerstwo Środowiska było organizatorem VII konferencji pt. "Dbając o zieloną przyszłość – fundusze UE w sektorze środowiska", która odbyła się 25 listopada w Starej Zajezdni w Krakowie. W obradach wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet 16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet

  W dniach pomiędzy 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciw Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka) odbędzie się międzynarodowa kampania ONZ „16 Dni Działań Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”.

 • NIE dla czadu NIE dla czadu

  Kilkanaście osób zmarło, a ponad 200 zostało poszkodowanych w wyniku zatrucia czadem w tegorocznym sezonie grzewczym. Od września straż pożarna odnotowała już prawie 600 zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. Apelujemy o zachowanie ostrożności przy ogrzewaniu domów.

 • Jubileusz Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Jubileusz Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

  Wrocławska Caritas świętuje srebrny jubileusz. Przed dwudziestu pięciu laty, kardynał Henryk Gulbinowicz powołał do istnienia Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W kościele pw. św. Krzyża we Wrocławiu odbyła się z tej okazji uroczysta gala, w której udział wzięła wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Święto Kolejarzy Święto Kolejarzy

  25 listopada, w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej - patronki kolejarzy, obchodzony jest Dzień Kolejarza. Z tej okazji w Sali Sesyjnej Dworca Kolejowego PKP Wrocław Główny odbyła się dziś uroczystość zorganizowana przez Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej DOLKOM, w której wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Posiedzenie Zarządu Dolnośląskiej OSP Posiedzenie Zarządu Dolnośląskiej OSP

  Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Dolnośląskiego. W spotkaniu wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Premier Kopacz i Kanclerz Merkel w Krzyżowej Premier Kopacz i Kanclerz Merkel w Krzyżowej

  Premier Ewa Kopacz spotkała się dziś w Krzyżowej z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Premier Kopacz i Kanclerz Merkel wzięły udział w otwarciu wystawy "Odwaga i pojednanie" przygotowanej z okazji mijającej w tym roku 25. rocznicy pojednania polsko-niemieckiego. W uroczystościach wzięli też udział m.in. Sekretarz Stanu Władysław Bartoszewski, Doradca Prezydenta RP Tomasz Nałęcz, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska oraz Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych Posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych

  20 listopada w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych. W spotkaniu pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych, klubów sportowych, organizatorów imprezy masowych oraz reprezentanci klubów kibiców.

 • Konkurs dla dzieci i młodzieży „Błyskotliwi” Konkurs dla dzieci i młodzieży „Błyskotliwi”

  Wiesz, jak bezpiecznie poruszać się w terenie niezabudowanym po zmroku? Już wiesz, że odblaski mogą uratować życie? Pokaż to innym! Weź udział w konkursie „Błyskotliwi” organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nagraj spot i wyemituj go w interenecie. Zabłyśnij wiedzą!

 • Spotkanie z partnerami społecznymi Spotkanie z partnerami społecznymi

  Sprawy organizacyjne oraz najbliższe plany Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego we Wrocławiu były tematem spotkania partnerów społecznych z Wicewojewodą Dolnośląskim Ewą Mańkowską w dniu 19 listopada 2014 r.

 • Porozumienie o współpracy Porozumienie o współpracy

  18 listopada w czeskiej miejscowości Jesenik podpisane zostało Polsko- Czeskie porozumienie dotyczące „Współpracy i wzajemnej pomocy w ramach prac ratowniczych podczas katastrof, klęsk żywiołowych i innych nadzwyczajnych wydarzeń". Sygnatariuszami umowy zostali Wojewoda Dolnośląski, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, Hetman Kraju Ołomunieckiego oraz dyrektor Korpusu Pożarniczo-Ratowniczym Kraju Ołomunieckiego.

 • 80- lecie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych 80- lecie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

  Złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę odebrali z rąk Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza najbardziej zasłużeni pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z naszego regionu. Dolnośląskie obchody Jubileuszu 80- lecia ZUS odbyły się 18 listopada w Operze Wrocławskiej.

 • Otwarcie Kaplicy Lotników Otwarcie Kaplicy Lotników

  W Kościele Garnizonowym we Wrocławiu p.w. św. Elżbiety Węgierskiej odbyła się uroczystość poświęcenia Kaplicy Lotników Polskich. Inicjatorem budowy kaplicy jest proboszcz parafii ks. płk. prał. Janusz Radzik. W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda Ewa Mańkowska oraz Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

 • 25- lecie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej 25- lecie Dolnośląskiej Izby Lekarskiej

  „Uroczystość 25-lecia Dolnośląskiej Izby Lekarskiej wpisuje się w cały ciąg wydarzeń, świętowania wspaniałej rocznicy transformacji ustrojowej. 25 lat temu już w demokratycznym państwie zaczęliśmy odtwarzać, działające przecież także w okresie międzywojennym, organizacje samorządów zawodowych, a wśród nich także samorząd zawodowy lekarzy. Od ćwierćwiecza sprawują więc Państwo część władzy publicznej i to tej jednej z najważniejszych, bo dotyczących podstawowej sfery życia ludzkiego, jakim jest zdrowie. To niezwykle trudne i odpowiedzialne zadanie”. Tymi słowami rozpoczęła swoje przemówienie Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska podczas sobotniej uroczystości z okazji 25- lecia Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

 • Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia, Opola i Zielonej Góry Kolegium Rektorów Uczelni Wyższych Wrocławia, Opola i Zielonej Góry

  14 listopada w przeddzień Święta Nauki Wrocławskiej tradycyjnie już odbyło się otwarte posiedzenie Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia, Wrocławia, Opola i Zielonej Góry. Podczas uroczystości w której wzięła udział Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska uhonorowano, nagrodą im. Profesora Józefa Dudka za integrację środowiska naukowego prof. Bogusława Fiedora – byłego rektora Uniwersytetu Ekonomicznego i przewodniczącego KRUWOZ, a dziś prorektora ds. współpracy z zagranicą, zaś za szczególne działania w środowisku studenckim nagrodzono Akademickie Radio LUZ.

 • Barbórka w firmie PeBeKa Barbórka w firmie PeBeKa

  Dziewiętnaście państwowych medali, dwadzieścia pięć szpad górniczych, dwa honorowe stopnie generalskie, ponad sto osób wyróżnionych odznaczeniami czy obchodzących jubileusz pracy - podczas uroczystej Akademii Barbórkowej firmy PeBeKa nagrodzono pracowników, którzy szczególnie zasłużyli się dla górnictwa oraz firmy. W uroczystości zorganizowanej w Centrum Kultury Muza w Lubinie wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Kontrakt Terytorialny dla Dolnego Śląska Kontrakt Terytorialny dla Dolnego Śląska

  Adam Zdziebło, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski podpisali dziś Kontrakt Terytorialny. Dzięki przedsięwzięciom zawartym w tym strategicznym dokumencie na Dolny Śląsk trafi w najbliższych sześciu latach ok. 28 miliardów złotych. W uroczystości podpisania Kontraktu wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Święto Nauki Wrocławskiej Święto Nauki Wrocławskiej

  15 listopada to data ważna dla całego wrocławskiego środowiska akademickiego. 15 listopada, w dniu wspomnienia św. Leopolda, imieniny swoje obchodził fundator pierwszej wrocławskiej uczelni – cesarz Leopold I, i to dokładnie tego dnia – w 1702 roku w kościele uniwersyteckim pw. Najświętszego Imienia Jezus swoją działalność zainaugurowała Akademia Leopoldyńska – poprzedniczka Uniwersytetu Wrocławskiego. Po II wojnie światowej, 15 listopada 1945 roku, decyzją rektora Stanisława Kulczyńskiego rozpoczęły się, zajęcia na dwóch wrocławskich uczelniach powiązanych wówczas organizacyjnie jako Uniwersytet i Politechnika we Wrocławiu. Wtedy to na Uniwersytecie prof. Ludwik Hirszfeld wygłosił wykład dla słuchaczy Wydziału Lekarskiego, a na Politechnice – prof. Kazimierz Idaszewski dla studentów Wydziału Mechaniczno-Elektrycznego.

 • Krzyż Wolności i Solidarności dla Mateusza Cegiełki Krzyż Wolności i Solidarności dla Mateusza Cegiełki

  Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz wręczył dziś Krzyż Wolności i Solidarności, wysokie odznaczenie państwowe nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Otrzymał je podczas dzisiejszej ostatniej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa VI kadencji Mateusz Cegiełka, Przewodniczący Rady.

 • Święto Uniwersytetu Przyrodniczego Święto Uniwersytetu Przyrodniczego

  Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu obchodzi swoje święto co roku 14 listopada. Tym razem uroczysta akademia została zorganizowana w przeddzień tej daty. Podczas ceremonii wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, przyznano nagrody rektora dla wyróżniających się pracowników uczelni oraz nadano tytuł doktora honoris causa profesorowi Andrzejowi Mazurowi. W uroczystościach zorganizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym wzięła udział Wicewojewoda Dolnośląski Ewa Mańkowska.

Wybierz Strony