Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności - Archiwum

 • Wizyta Wicepremiera Janusza Piechocińskiego na Dolnym Śląsku Wizyta Wicepremiera Janusza Piechocińskiego na Dolnym Śląsku

  30 kwietnia Dolny Śląsk odwiedził Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Wicepremiera na lotnisku powitała wicewojewoda Ewa Mańkowska. Następnie Janusz Piechociński spotkał się z mieszkańcami na Rynku we Wrocławiu.Jednak głównym powodem wizyty wicepremiera było rozpoczęcie produkcji nowatorskiego silnika w polkowickiej fabryce firmy Volkswagen. W Polkowicach Januszowi Piechocińskiemu obok Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn- Klik towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Spotkanie wojewody z samorządowacami ze Strzelina i Ząbkowic Śląskich Spotkanie wojewody z samorządowacami ze Strzelina i Ząbkowic Śląskich

  We wtorek 29 kwietnia Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz odwiedził powiaty: strzeliński i ząbkowicki. Głównym cel obu wizyt było spotkanie z tamtejszymi samorządowcami. Podobne spotkania odbyły się już min. Zgorzelcu, Lubaniu, Miliczu i Brzegu Dolnym.

 • Kanonizacja Jana Pawła II Kanonizacja Jana Pawła II

  „Na chwałę Świętej i Nierozdzielnej Trójcy, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa i świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych modlitwach i za radą wielu naszych Braci w biskupstwie orzekamy i stwierdzamy, że błogosławieni Jan XXIII i Jan Paweł II są świętymi i wpisujemy Ich do katalogu świętych, polecając, aby odbierali cześć jako święci w całym Kościele. W Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”.

 • Odsłonięcie popiersia Jana Pawła II Odsłonięcie popiersia Jana Pawła II

  Dzisiaj we wrocławskim Ratuszu odbyło się uroczyste odsłonięcie popiersia Papieża Jana Pawła II Honorowego Obywatela Wrocławia. W uroczystości uczestniczyła wicewojewoda Ewa Mańkowska, Wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl, Dyrektor Muzeum Miejskiego Maciej Łagiewski oraz autor popiersia, Tomasz Rodziński.

 • 95. rocznica powstania NIK 95. rocznica powstania NIK

  W obecności Prezesa Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofa Kwiatkowskiego, Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza oraz zaproszonych gości na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizowano konferencję z okazji 95- lecia powołania Najwyższej Izby Kontroli. Podczas spotkania przedstawiono uczestnikom konferencji historię NIK, jej największe dokonania i plany na przyszłość.

 • "Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia" w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim "Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia" w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim

  Z rąk stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz odebrał dziś „Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia”, czyli ogień pobłogosławiony przez Jana Pawła II podczas jego wizyty w 2002 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tym samym wojewoda przyłączył się do akcji, w której biorą udział między innymi: prezydent RP Bronisław Komorowski oraz przedstawiciele kilkudziesięciu instytucji kościelnych, państwowych i społecznych, m.in. Straży Pożarnej, Policji, Służby Więziennej, Caritas Polska, zakonów i organizacji harcerskich.

 • Sesja Sejmiku Sesja Sejmiku

  24 kwietnia odbyła się XLIX Sesja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Podczas posiedzenia zadecydowano m.in. o przyznaniu 1,5 mln zł na poprawę bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku, przyjęciu programu „Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2016” oraz przystąpieniu do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej Nowe Sudety. W Sesji Sejmiku wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Komitet Sterujący "Programu dla Odry" Komitet Sterujący "Programu dla Odry"

  24 kwietnia w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego „Programu dla Odry 2006” pod przewodnictwem Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza. Głównymi tematami poruszanymi podczas posiedzenia było przedstawienie stanu zaawansowania realizacji Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu rzeki Odry, przedstawienie informacji na temat stanu prac nad Masterplanami dla obszarów dorzeczy Wisły i Odry oraz przedstawienie bieżących informacji przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Programu dla Odry-2006.

 • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy

  Decyzją Sejmu RP z 2003 roku 28 kwietnia został ustanowiony „Dniem Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy". W tym samym terminie obchodzony jest światowy dzień „Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy i Chorób Zawodowych". Z tej okazji już po raz kolejny NSZZ „Solidarność" i Państwowa Inspekcja Pracy zorganizowali konferencję na temat bezpieczeństwa pracy. W spotkaniu uczestniczyli między innymi Wojewoda Dolnośląski, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność", przedstawiciele pracodawców i pracowników.

 • Posiedzenie Zarządu Dolnośląskich OSP Posiedzenie Zarządu Dolnośląskich OSP

  Zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2013, przyjęcie planu wydatkowania dotacji w 2014 roku, przyjęcie planu obchodów DNIA STRAŻAKA 2014 oraz informacja o realizacji programu „DOLNY ŚLĄSK BEZPIECZNA WIEŚ” w roku 2013. To główne punkty posiedzenia zarządu oddziału wojewódzkiego związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Województwa Dolnośląskiego. W spotkaniu wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Plany zadań ochronnych Natura 2000

  W związku z dobiegającym końca projektem pn. „Opracowanie planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 na obszarze Polski” Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska we Wrocławiu zorganizował spotkanie podczas którego podsumowano dotychczasowe działania w ramach projektu. W spotkaniu, które odbyło się w Auli Jana Pawła II w Centrum Dydaktyczno- Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Wizyta Ambasadora Słowacji w Polsce Wizyta Ambasadora Słowacji w Polsce

  24 kwietnia Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz spotkał się w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim z Ambasadorem Słowacji w Polsce Vasilem Grivną. Ambasadorowi towarzyszył m.in. Maciej Kaczmarski, Konsul Honorowy Republiki Słowackiej we Wrocławiu oraz Leon Susmanek, pełnomocnik Konsulatu Honorowego Republiki Słowackiej.

 • Nowa ścieżka rowerowa w Gminie Strzelin Nowa ścieżka rowerowa w Gminie Strzelin

  24 kwietnia w Gminie Strzelin oddano do użytku nową inwestycję drogową. Dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach „Dolnośląskiego programu przebudowy i remontów dróg wojewódzkich”wybudowano ciąg pieszo-rowerowy, łączący Strzelin z Chociwelem. W uroczystości otwarcia nowej drogi wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska.

 • Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

  Wybór nowego przewodniczącego, plany drogowe województwa dolnośląskiego, finanse komunalne od 2014 roku oraz karta parkingowa dla osób niepełnosprawnych to główne tematy poruszane podczas Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego, który dziś rozpoczął się w Niemczy w powiecie dzierżoniowskim. W spotkaniu samorządowców z naszego regionu wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Otwarcie wystawy w Archiwum Państwowym Otwarcie wystawy w Archiwum Państwowym

  Wicewojewoda Ewa Mańkowska wzięła udział w otwarciu wystawy „Słowacja w śląskich zbiorach archiwalnych”. W uroczystości uczestniczyli również między innymi Ambasador Słowacji w Polsce Vasil Grivna, Konsul Honorowy Maciej Kaczmarski oraz Leon Susmanek, pełnomocnik Konsulatu Honorowego Republiki Słowackiej.

 • Urodziny 100-latki Urodziny 100-latki

  23 kwietnia swoje święto obchodziła urodzona sto lat temu w miejscowości Karczmiska na Lubelszczyźnie Pani Marianna Pietrzak. Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz w towarzystwie Burmistrza Dzierżoniowa Marka Pioruna odwiedził jubilatkę i złożył jej życzenia zdrowia oraz pomyślności, jak również przekazał na jej ręce życzenia od Premiera RP Donalda Tuska.

 • Posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych Posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych

  23 kwietnia w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych. W spotkaniu pod przewodnictwem wicewojewody Ewy Mańkowskiej wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w regionie, przedstawiciele dolnośląskich klubów piłkarskich oraz klubów kibica.

 • Nowa witryna z dziełami utraconymi Nowa witryna z dziełami utraconymi

  Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego uruchomiło jedyny ogólnopolski rejestr ruchomych dóbr kultury utraconych w wyniku II wojny światowej z terenów Polski po 1945. Główną częścią witryny jest systematycznie powiększający się katalog dzieł odzyskanych.

 • Uroczyste uruchomienie produkcji z "Głogowa Głębokiego Przemysłowego" Uroczyste uruchomienie produkcji z "Głogowa Głębokiego Przemysłowego"

  KGHM – największy producent srebra i ósmy pod względem wielkości producent miedzi na świecie – rozpoczyna produkcję poniżej poziomu 1200 metrów w obszarze górniczym „Głogów Głęboki-Przemysłowy”. W czwartek 17 kwietnia w Zakładzie Górniczym „Rudna” odbyła się uroczystość inaugurująca eksploatację nowego złoża. Wśród zaproszonych gości znalazł się Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, jak również Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn- Klik, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i przedstawiciele lokalnych samorządów.

 • Posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych Posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych

  We czwartek 17 kwietnia w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie zespołu ds. bezpieczeństwa imprez masowych. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele klubów piłkarskich, służb mundurowych, władz samorządowych oraz wicewojewoda Ewa Mańkowska

 • Spotkanie w sprawie Fagor Mastercook Spotkanie w sprawie Fagor Mastercook

  W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się dziś spotkanie z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Pani Ilony Antoniszyn – Klik, wicewojewody Ewy Mańkowskiej, Przewodniczącego Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność Kazimierza Kimso oraz przedstawiciela Farog Mastercook.

 • Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Dolnym Śląsku

  Klasztor Cystersów w Lubiążu, Cmentarz Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu, rynek w Leśnej i Zamek Czocha to miejsca, które odwiedził Prezydent Bronisław Komorowski podczas swojej wizyty na Dolnym Śląsku. Głównym powodem podróży do naszego regionu były obchody 69 rocznicy forsowania Nysy Łużyckiej, zorganizowane w Zgorzelcu. Prezydentowi w trakcie jego wizyty towarzyszył Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

 • Spotkanie Wielkanocne w KWP Spotkanie Wielkanocne w KWP

  Dzisiaj w Domu Klubowym „Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się spotkanie Wielkanocne. W uroczystości wzięła udział wicewojewoda Ewa Mańkowska, Policjancji i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji oraz jednostek powiatowych.

 • Spotkanie z przedstawicielami Rządu Rumunii Spotkanie z przedstawicielami Rządu Rumunii

  Z inicjatywy władz miasta Wrocławia oraz Konsulatu Generalnego Rumunii w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli urzędu miasta, urzędu wojewódzkiego, rządu rumuńskiego oraz, na prośbę Konsula Generalnego Rumunii w Polsce, stowarzyszenia Ludzie Ludziom.

 • Nowe przepisy w Prawie zamówień publicznych Nowe przepisy w Prawie zamówień publicznych

  Dziś wchodzi w życie rządowa reforma zamówień publicznych. Na zmianach skorzystają głównie naukowcy i badacze, szkoły wyższe oraz instytucje kultury.

 • Porozumienie Wojewody z Polskim Związkiem Łowieckim Porozumienie Wojewody z Polskim Związkiem Łowieckim

  Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz oraz Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Lesznie Stanisław Grylewicz podpisali porozumienie w sprawie współdziałania w zapobieganiu i zwalczaniu kłusownictwa, przestępstw i wykroczeń przeciwko łowiectwu, zwalczania obrotu zwierzyną nielegalnie pozyskaną oraz ochrony mienia dzierżawców i zarządców obwodów łowieckich .

 • Ready, Study, Go! Poland Ready, Study, Go! Poland

  Ruszyła nowa strona internetowa www.go-poland.pl. Udało się to dzięki staraniom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To strona skierowana do cudzoziemców zainteresowanych studiowaniem nad Wisłą.

 • Spotkanie z samorządowcami powiatu Milickiego Spotkanie z samorządowcami powiatu Milickiego

  Wojewoda Dolnośląski w poniedziałek 14 kwietnia spotkał się z samorządowcami w Trzebnicy i Miliczu. W Trzebnicy Tomasz Smolarz wziął udział w spotkaniu ze Starostą Trzebnickim Pawłem Adachem oraz dyrektorem trzebnickiego szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej. W Miliczu wojewoda wziął udział w spotkaniu z samorządowcami powiatu, w którym uczestniczył również Wiceminister Administracji i Cyfryzacji Stanisław Huskowski.

 • Spotkanie Wielkanocne 4. Regionalnej Bazy Logistycznej Spotkanie Wielkanocne 4. Regionalnej Bazy Logistycznej

  Dzisiaj w Klubie 4. Regionalnej Bazy Logistycznej odbyło się spotkanie Wielkanocne. W uroczystości udział wzięła wicewojewoda Ewa Mańkowska, żołnierze i pracownicy 4 Regionalnej Bazy Logistycznej oraz dowódcy podległych jednostek i instytucji.

 • Posiedzenie rady NFZ Posiedzenie rady NFZ

  Szczegóły negocjacji kontraktowych z dolnośląskimi podmiotami leczniczymi, omówienie procesu przygotowania wojewódzkiego planu ratownictwa medycznego, to główne tematy poruszane podczas poniedziałkowego posiedzenia Rady Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W posiedzeniu wziął udział Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz.

Wybierz Strony