Punkty zbiórki pomocy dla powodzian na Dolnym Śląsku Uroczystość upamiętnienia 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej Komunikat dotyczący pogrzebu posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej Zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług dla obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku Turystyczny pociąg retro na Dolnym Śląsku Sekretarz Stanu MSWiA Wiesław Szczepański z wizytą u Wojewody Dolnośląskiego Dobra współpraca Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z Powiatem Wrocławskim Święto Wojska Polskiego Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń uczcił na Śnieżce dzień św. Wawrzyńca Na węźle Wrocław Stadion zamknięta zostanie łącznica wjazdowa
Aktualnie znajdujesz się na:

Powiaty i gminy

Komunikaty

Komunikat Wojewody Dolnośląskiego

Mam nadzieję, że Prokuratura spojrzy całościowo na sprawę procesu budowy szpitala tymczasowego we Wrocławiu.

O wszczętym postępowaniu dowiedziałem się z mediów, nikt mnie o tym nie powiadomił. Skoro Najwyższa Izba Kontroli doszła do takich wniosków, które uważam za absurdalne to Prokuratura musi to zbadać. Dla mnie stanowi to wreszcie możliwość wyjaśnienia spraw.

Jesienią 2020 r., kiedy podejmowane były kluczowe decyzje dotyczące budowy szpitali tymczasowych, obserwowaliśmy drastyczny wzrost zachorowań względem pierwszej fali pandemii. Co więcej, to na Dolnym Śląsku dynamika wzrostu zachorowań była największa w Polsce. Dodatkowo, żaden z ekspertów nie miał wystarczających informacji na temat pandemii i tego jak ona się rozwinie, co może się zdarzyć. Przypomnijmy sobie to, wróćmy do tamtych emocji, bo tylko wtedy można właściwie ocenić pewne ruchy, a nie z perspektywy czasu, kiedy wiemy wszystko.

To, że łóżka we wszystkich przeznaczonych do tego pomieszczeniach obiektu szpitala tymczasowego nie były zajęte przez pacjentów wynikało z wcześniejszego spadku zachorowań. Nie mogliśmy tego przewidzieć w trakcie trwania pandemii.

Mówimy tu o czymś, co łatwo ocenia się jedynie z perspektywy czasu w przypadku kontroli NIK. Tutaj mieliśmy sytuację nadzwyczajną. Kierując się zdrowym rozsądkiem za wartość bezcenną uznawaliśmy ratowanie ludzkiego życia.

Ponadto z perspektywy czasu, warto zauważyć, że w podjętych wówczas decyzjach nie było błędów merytorycznych.

liczba wejść: 432