Punkty zbiórki pomocy dla powodzian na Dolnym Śląsku Uroczystość upamiętnienia 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej Komunikat dotyczący pogrzebu posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej Zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług dla obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku Turystyczny pociąg retro na Dolnym Śląsku Sekretarz Stanu MSWiA Wiesław Szczepański z wizytą u Wojewody Dolnośląskiego Dobra współpraca Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z Powiatem Wrocławskim Święto Wojska Polskiego Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń uczcił na Śnieżce dzień św. Wawrzyńca Na węźle Wrocław Stadion zamknięta zostanie łącznica wjazdowa
Aktualnie znajdujesz się na:

Powiaty i gminy

Komunikaty

Rejestr mieszkań treningowych i wspomaganych

               

Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o pomocy społecznej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r. poz. 1693) wprowadza obowiązek prowadzenia przez wojewodę:
1.    rejestru mieszkań treningowych i wspomaganych prowadzonych przez gminę, powiat lub na ich zlecenie (zwanego dalej rejestrem), który zawiera:
- rodzaj mieszkania treningowego lub wspomaganego i nazwę, pod którą jest ono prowadzone;
- dane identyfikujące gminę lub powiat zlecające prowadzenie mieszkania treningowego lub wspomaganego;
- dane identyfikacyjne podmiotu prowadzącego mieszkanie treningowe lub wspomagane:
     a) nazwę i adres siedziby,
     b) formę organizacyjno-prawną,
- liczbę miejsc w mieszkaniu treningowym lub wspomaganym;
- w przypadku mieszkania treningowego lub wspomaganego, w którym przebywają osoby skierowane na podstawie zawartego porozumienia – dane identyfikujące gminę lub powiat, z którymi zawarto porozumienie oraz liczbę miejsc w mieszkaniu treningowym lub wspomaganym, których dotyczy porozumienie.

2.    listy mieszkań treningowych i wspomaganych prowadzonych przez organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, z wyłączeniem trybu określonego w art. 25 ustawy o pomocy społecznej (zwanej dalej listą), która zawiera:
- rodzaj mieszkania treningowego lub wspomaganego i nazwę, pod którą jest ono prowadzone;
- dane identyfikacyjne podmiotu prowadzącego mieszkanie treningowe lub wspomagane:
     a) nazwę i adres siedziby,
     b) formę organizacyjno-prawną,
- liczbę miejsc w mieszkaniu treningowym lub wspomaganym.
Podmioty prowadzące w dniu wejścia w życie ww. nowelizacji mieszkania chronione są obowiązane do przekształcenia tych mieszkań w mieszkania treningowe lub mieszkania wspomagane w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie zmian (tj. od dnia 1 listopada br.).
Podmioty prowadzące w dniu wejścia w życie ww. nowelizacji mieszkania chronione, które przekształciły je w mieszkania treningowe lub mieszkania wspomagane, są zobowiązane do zgłoszenia w terminie 2 miesięcy od dnia przekształcenia prowadzonego przez siebie mieszkania do rejestru wojewody.

    Organizacje pozarządowe, o których mowa w art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 tej ustawy, które prowadzą mieszkania treningowe lub wspomagane, z wyłączeniem trybu określonego w art. 25 ustawy o pomocy społecznej, dokonywać mogą zgłoszenia prowadzenia takiego mieszkania na listę mieszkań treningowych i wspomaganych.
Zgłoszeń można dokonywać w formie pisemnej, na adres Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, z dopiskiem Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej lub za pośrednictwem platformy ePUAP.
Informacji w sprawie zgłaszania  do rejestru Wojewody Dolnośląskiego mieszkań treningowych i wspomaganych udziela Pani Małgorzata Staszczak – tel. 71 340-67-74, adres e-mail: m.staszczak@duw.pl


Wrocław, dnia 16 listopada 2023 r.


    

 

 

liczba wejść: 1570