Aktualnie znajdujesz się na:

Sprawdź czy twój paszport jest już gotowy

Sprawdź czy twój paszport jest już gotowy

Paszport odbiera się osobiście.

Jeśli dotychczas posiadany paszport jest ważny konieczne jest przedłożenie go do anulowania w organie paszportowym, w którym złożony został wniosek  wydanie nowego dokumentu.

Odbioru paszportu osoby małoletniej dokonuje jeden z rodziców okazując dowód osobisty.

Czas oczekiwania na dokument paszportowy nie powinien przekroczyć 30 dni.

Od 1 czerwca 2017 r. każdy, kto złożył wniosek o wydanie paszportu, może zostać powiadomiony sms-em lub e-mailem o gotowości swojego paszportu do odbioru. Usługa jest bezpłatna. Żeby z niej skorzystać przy złożeniu wniosku o paszport należy w oświadczeniu podać swój numer telefonu lub adres e-mail i wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych. Zainteresowany otrzyma informację o możliwości odbioru paszportu w urzędzie: w smsie z tytułem „PASZPORT”, o treści: „Twój paszport jest do odbioru w (nazwa urzędu, ulica)” lub w e-mailu zatytułowanym: „Zapraszamy po odbiór paszportu”, o treści „Zapraszamy po odbiór paszportu w urzędzie, w którym został złożony wniosek (...)”.

Dane w postaci numeru telefonu i adresu e-mail po zrealizowaniu usługi zostaną usunięte. Przetwarzanie danych nastąpi wyłącznie w celu powiadomienia o gotowości dokumentu do odbioru, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2016 r. poz. 922). W każdym momencie można wycofać zgodę na przetwarzanie danych. Wiadomość SMS i/lub e-mail będzie wysyłana automatycznie i niezwłocznie przez System Wysyłania Powiadomień po przyjęciu paszportu przez urzędnika.”

Sprawdzenie stanu realizacji wniosku paszportowego na stronie obywatel.gov.pl

 

godziny obsługi klientów Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców:

poniedziałek,wtorek, czwartek, piątek- 9:00 – 16:00

środa – 8:00-18:00.

 

 

liczba wejść: 349380