Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Powiaty i gminy

Niepodległa

04 lipca 2018

Eko-historia międzypokoleniowe sadzenie drzew

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych we Wrocławiu zapraszają do udziału w projekcie „Eko-historia – międzypokoleniowe sadzenie drzew”.

Jesienią zostanie rozdanych 100 sadzonek drzew. Przedstawiciele samorządów wraz z nauczycielami,  stowarzyszeniami oraz lokalnymi aktywistami na rzecz rozwoju edukacyjnego regionu mogą zgłaszać się do aktywnego wspierania kampanii wskazując 3 miejsca nasadzeń drzew w poszczególnych powiatach np. przy szkołach lub innych placówkach edukacyjnych.

Obchodzone w tym roku stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości jest doskonałą okazją do zazielenienia lokalnej przestrzeni i wydobycie z zapomnienia postaci historycznych, formacji wojskowych walczących o Niepodległość Polski.  Celem projektu jest wzmocnienie więzi międzypokoleniowych. Dlatego do lokalnego sadzenia drzew zapraszamy całe rodziny. Będzie to czas rozbudzenia zainteresowania najnowszą historią Polski najmłodszych pokoleń.

Przy drzewach umieszczone zostaną tabliczki z biogramami postaci historycznych lub formacji wojskowych zasłużonych dla odzyskania Niepodległości oraz z krótkim opisem gatunku drzewa. Setne drzewo posadzone będzie na terenie Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu. Uroczyste posadzenie drzewa i nadanie mu patrona przewidziane jest w październiku. Następnym etapem będzie stworzenie multimedialnej mapy edukacyjnej z tzw. ścieżką historyczną wszystkich posadzonych drzew z nadanymi patronami. Mapa udostępniona będzie na stronie WFOŚiGW we Wrocławiu.

Kampania jest organizowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, pod patronatem: Programu Wieloletniego „Niepodległa”, Patronatem Honorowym Wojewody Dolnośląskiego. Partnerem kampanii są Lasy Państwowe.

  • Eko-historia plakat - Eko-historia plakat
    Eko-historia plakat