Punkty zbiórki pomocy dla powodzian na Dolnym Śląsku Uroczystość upamiętnienia 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej Komunikat dotyczący pogrzebu posłanki Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej Zwiększenie dostępności i poprawa jakości usług dla obywateli państw trzecich na Dolnym Śląsku Turystyczny pociąg retro na Dolnym Śląsku Sekretarz Stanu MSWiA Wiesław Szczepański z wizytą u Wojewody Dolnośląskiego Dobra współpraca Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego z Powiatem Wrocławskim Święto Wojska Polskiego Wojewoda Dolnośląski Maciej Awiżeń uczcił na Śnieżce dzień św. Wawrzyńca Na węźle Wrocław Stadion zamknięta zostanie łącznica wjazdowa
Aktualnie znajdujesz się na:

Powiaty i gminy

2022

Program w roku 2022

Informujemy, iż Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji decyzją z dnia 21 stycznia 2022 r.  w sprawie wysokości dotacji na realizację w 2022 r. Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 – 2030, przyznał środki na finansowanie/dofinansowanie zadań z terenu województwa dolnośląskiego.

Wykaz dotacji celowych na realizację w 2022 r. zadań Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 - 2030.


Powołanie Komisji do oceny wniosków na realizację zadań w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030

Zarządzeniem nr 444 Wojewody Dolnośląskiego z dnia 2 grudnia 2021 r. powołana została Komisja do oceny wniosków na realizację zadań w 2022 r. w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030.


Uprzejmie informujemy, iż Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, w dniu 07 października 2021 r., ogłosił nabór na 2022 r. w ramach Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021 -2030.

Informacja o sposobie postępowania przy udzielaniu dotacji ze środków Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030 na zdania z dziedzin: Edukacja, Mieszkalnictwo, Innowacyjne projekty integracyjne w 2022 r.

Załącznik nr 1 - Wniosek na realizację zadania

Załącznik nr 2 - Kosztorys zadania - załącznik do wniosku

Załącznik nr 3 - Wykaz projektów/zadań – załącznik do wniosku

Załącznik nr 4 - Zestawienie mieszkań/pomieszczeń/lokali – załącznik do wniosku (dotyczy zadań z dziedziny Mieszkalnictwo)

Termin składania wniosków do 15 listopada 2021 r.

Wniosek wraz z załącznikami należy wydrukować w dwóch egzemplarzach, a następnie ww. dokumenty, opatrzone podpisami i pieczątkami osób upoważnionych, złożyć osobiście lub przesłać na adres: Dolnośląski Urząd Wojewódzki, Biuro Wojewody, pl. Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław (decyduje data wpływu wniosku do urzędu, nie data nadania przesyłki).

Wykaz dodatkowych dokumentów składanych na etapie naboru:

Dla zadań o charakterze edukacyjnym:

  • oświadczenie, iż placówka działa zgodnie z wymogami określonymi w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
  • oświadczenie wnioskodawcy, iż do realizacji zadania zatrudniony zostanie personel (kierownik, wychowawcy, opiekunowie, wolontariusze, etc.) spełniający wymogi określone przepisami ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej,
  • oświadczenie, iż w ramach realizacji zadania zatrudniony zostanie personel, który nie został ujęty w Rejestrze z dostępem ograniczonym lub w Rejestrze osób, w stosunku do których Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 wydała postanowienie o wpisie w Rejestrze (w związku z wejściem w życie w dniu 26 września 2019 r. zmienionego art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym),
  • poświadczone za zgodność z oryginałem kwalifikacje osób zatrudnionych do realizacji zadania bądź oświadczenie, iż do realizacji zadania zatrudniony zostanie personel posiadający odpowiednie kwalifikacje.

Dla zadań o charakterze edukacyjnym - programy stypendialne

  • poświadczony za zgodność z oryginałem regulamin przyznawania stypendiów.

Dla zadań o charakterze edukacyjnym – organizacja dla dzieci i młodzieży różnych form wypoczynku:

  • oświadczenie wnioskodawcy potwierdzające, iż do realizacji zadania zatrudniony zostanie personel (kierownik wypoczynku, wychowawcy, opiekunowie, etc.) spełniający wymogi określone przepisami ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,
  • oświadczenie o organizowaniu wypoczynku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wypoczynku dla dzieci i młodzieży,
  • oświadczenie, iż w ramach realizacji zadania zatrudniony zostanie personel, który nie został ujęty w Rejestrze z dostępem ograniczonym lub w Rejestrze osób, w stosunku do których Państwowa Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 wydała postanowienie o wpisie w Rejestrze (w związku z wejściem w życie w dniu 26 września 2019 r. zmienionego art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym).

Dla zadań z dziedziny Mieszkalnictwo:

  • kosztorysy inwestorskie planowanych prac,
  • dokumentację fotograficzną pozwalającą rzetelnie ocenić stan lokalu,
  • w przypadku zadania polegającego na realizacji inwestycji budowlanej, do wniosku aplikacyjnego należy dołączyć  program inwestycji, o którym mowa w § 6 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 grudnia 2010 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu finansowania inwestycji z budżetu państwa (Dz. U. Nr 238, poz. 1579).

Zasady oceny formalnej oraz merytorycznej złożonych ofert

Wnioski podlegają ocenie formalnej, prowadzonej przez Biuro Wojewody oraz ocenie merytorycznej prowadzonej przez Komisję konkursową, powołaną przez Wojewodę Dolnośląskiego, zgodnie z zapisami art. 15 ust 2c – f ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Na etapie oceny formalnej dopuszcza się możliwość:

  • uzupełnienia przez oferenta kompletu dokumentów,
  • dokonania skorygowania wniosku w oparciu o przesłanie uwagi,
  • sprostowania oczywistych pomyłek pisarskich lub rachunkowych w ofercie, 

w wyznaczonym terminie, nie dłuższym niż pięć dni od daty otrzymania informacji pismem lub pocztą elektroniczną. Wnioski, które nie zostaną uzupełnione lub skorygowane do dnia pierwszego posiedzenia Komisji konkursowej, pozostawia się bez rozpatrzenia.

Wyniki oceny formalnej

Komisja konkursowa dokona oceny merytorycznej w oparciu o następujące kryteria:

  • zgodność złożonej oferty z celami „Programu integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030”,
  • znajomość problemów i specyfiki społeczności romskiej,
  • uzasadnienie potrzeby realizacji zadania,
  • prawidłowość przedstawionej kalkulacji kosztów realizacji zadania,
  • spójność kosztorysu z opisem zadania,
  • racjonalność i konieczność planowanych kosztów,
  • poziom udziału środków własnych,
  • zaangażowanie przedstawicieli społeczności romskiej,
  • doświadczenie wnioskodawcy w realizacji projektów/zadań finansowanych z krajowych i/lub zagranicznych środków publicznych,
  • doświadczenie i kwalifikacje personelu zaangażowanego w realizację zadania.

Wyniki oceny merytorycznej

Decyzję w sprawie przyznania dotacji celowej z budżetu państwa na realizację zadania podmiotom, rekomendowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego, podejmuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w terminie do dnia 31 stycznia 2022 r.

liczba wejść: 1086