Aktualnie znajdujesz się na:
Informacja na temat pracy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu
Informacja na temat pracy Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu

Informujemy, że w dniu 10 sierpnia tj. piątek wejście główne oraz parking przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu będą nieczynne. Wejście do budynku będzie możliwe jedynie od strony bulwaru im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Zmiany są związane z realizacją inwestycji polegającej na budowie nowej sali obsługi na dziedzińcu środkowym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Za utrudnienia przepraszamy.

Zmiana organizacji obsługi cudzoziemców w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu
Zmiana organizacji obsługi cudzoziemców w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że od 2 lipca wprowadzone zostają zmiany w zakresie obsługi cudzoziemców w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu. Ze względu na tymczasowe ograniczenia na dotychczasowej sali obsługi wraz z zapleczem większość świadczonych usług dla cudzoziemców zostaje przeniesiona na II piętro w urzędzie.

Program rządowy „Dobry start” - infolinia
Program rządowy „Dobry start” - infolinia

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że od 11 czerwca, w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, zostanie uruchomiona specjalna infolinia dotycząca rządowego programu „Dobry start”.

Nowe rozwiązania w zakresie uzyskiwania informacji oraz kontaktu w sprawach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego
Nowe rozwiązania w zakresie uzyskiwania informacji oraz kontaktu w sprawach koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje o nowych rozwiązaniach w zakresie uzyskiwania informacji oraz kontaktu w sprawach z zakresu koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w obszarze świadczeń rodzinnych i wychowawczych:

Rekordowa dotacja na zabytki Dolnego Śląska
Rekordowa dotacja na zabytki Dolnego Śląska

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przedstawia plan wydatków na dolnośląskie zabytki na 2018 r. Dotacja na dofinansowanie prac konserwatorskich, remontowych i robót budowlanych przy zabytkach w regionie wyniesie 5,5 mln zł! W ciągu ostatnich 10 lat dotacje na ten cel nie przekraczały kwoty 780 tys. zł. Podczas konferencji prasowej Wojewoda podziękował dolnośląskim parlamentarzystom z klubu Prawa i Sprawiedliwości za wsparcie starań o środki finansowe na dotację zabytków.

Aktualności

 • Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018
  Program asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej na rok 2018

  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje informację Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na temat wyników tegorocznej edycji Programu asystent rodziny i koordynator rodzinnej pieczy zastępczej. W regionie dofinansowanie zatrudnienia asystentów rodziny w tym roku otrzymają 153 dolnośląskie gminy, natomiast dofinansowanie zatrudnienia koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej otrzyma 29 powiatów.

 • Wizyta Ambasadora Królestwa Niderlandów
  Wizyta Ambasadora Królestwa Niderlandów

  Gościem Wicewojewody Dolnośląskiego Kamila Krzysztofa Zielińskiego był Ambasador Królestwa Niderlandów Ron van Dartel. Tematem rozmowy była październikowa wizyta holenderskiej Minister ds. Infrastruktury i Wody, Cory van Nieuwenhuizen w Polsce. Pani Minister odwiedzi Wrocław 9 października.

 • Dobry Start na Dolnym Śląsku
  Dobry Start na Dolnym Śląsku

  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przedstawia podsumowanie realizacji rządowego programu "Dobry start" od dnia 1 lipca 2018 r. do 10 sierpnia 2018 r. Dotychczas, na podstawie zapotrzebowania przekazanego przez gminy, Wojewoda Dolnośląski przekazał gminom na realizację programu dotację w kwocie 11 626 662 zł. Kolejne środki (ok. 31 mln zł) zostaną przekazane do gmin w dniu 20.08.br. (zapotrzebowania gminne są w trakcie weryfikacji).

 • Święto Wojska Polskiego
  Święto Wojska Polskiego

  Wicewojewoda Kamil Krzysztof Zieliński wziął udział w obchodach Święta Wojska Polskiego na wrocławskim Rynku. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji żołnierzy, odprawiona w Kościele Garnizonowym.

 • 215 mln zł na zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego
  215 mln zł na zadania związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego

  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak informuje, że Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 17 programów inwestycji dla zadań drogowych, których łączny koszt to niemal 215 mln zł. Są to zadania związane z: rozbudową dróg krajowych, budową przepustów oraz poprawą bezpieczeństwa uczestników ruchu poprzez przebudowę skrzyżowań, budowę chodników i kładek dla pieszych oraz ścieżek rowerowych, budowę zatok autobusowych, odwodnienia i sygnalizacji świetlnej. Na Dolnym Śląsku zostanie rozbudowana droga krajowa nr 3 na odcinku Bolków – Jelenia Góra wraz z obwodnicą Kaczorowa.

 • Bezpieczny sierpień 2018
  Bezpieczny sierpień 2018

  Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przekazuje apel dolnośląskiej policji o przestrzeganie przepisów i rozsądek na drodze. Sierpniowy weekend to czas intensywnych wyjazdów i wakacyjnych podróży. W tym czasie należy spodziewać się wzmożonego ruchu na drogach, a co się z tym wiąże większego zagrożenia zdarzeniami. Dlatego dolnośląscy policjanci rozpoczynają już dziś wzmożone działania kontrolne, które potrwają do czwartku.

Dane kontaktowe

 • Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu Pl. Powstańców Warszawy 1
  50-153 Wrocław
  NIP 896-100-32-45
 • Godziny pracy

  pn-pt 8:00 - 16:00
  sobota nieczynne
 • Godziny pracy Oddziału Mienia Zabużańskiego

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Godziny pracy Oddziału Paszportowego i Obsługi Klienta

  pn, śr 8:00 - 18:00
  wt, cz, pt 9:00 - 16:00
 • Kasa

  pn, wt, cz, pt 9:00 - 15:45
  śr 8:00 - 17:45
 • Punkt fotograficzny

  pn, wt, cz, pt 8:00 - 16:00
  śr 8:00 - 18:00
 • Biuro Obsługi Klienta

  Informacja ogólna: 71 340 60 00
  Paszporty i cudzoziemcy: 801 43 00 86
  Dla dzwoniących z zagranicy:
  +48 717 261 585
  Infolinia DUW: 222 500 124
  Infolinia paszportowa: 75 722 94 49
  Infolinia centralna: 222 500 115
  opłata za połączenie zgodna z cennikiem/taryfą operatora osoby dzwoniącej
  e-mail: info@duw.pl

  Ankieta zadowolenia Klienta

Rezerwacja wizyty
Paszporty
Informacja dla obywatela
Programy rządowe
Niepodległa
DOLNOŚLĄSKI PORTAL INFORMACYJNY
Regionalny System Ostrzegania
Zarządzanie kryzysowe
Akty prawne
EPUAP

Powiaty i gminy