Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

14 października 2020

Sytuacja hydrologiczna na terenie województwa dolnośląskiego

W środę w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie poświęcone było omówieniu i analizie sytuacji hydrologicznej na Dolnym Śląsku.

Na 14 października 2020 r. godz. 14:00 na 32 wodoskazach odnotowano przekroczenie stanów alarmowych. Z kolei w 18 punktach - przekroczono stan ostrzegawczy. Państwowa Straż Pożarna oraz żołnierze 16 Brygady Obrony Terytorialnej prowadzą działania zapobiegawcze związane z wystąpieniem lokalnych podtopień na terenie województwa.

Prognozy przekazane zarówno przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej jak również Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB, wskazują, że sytuacja będzie stabilizowała się w ciągu najbliższych dni. Centrum Operacyjne Ochrony Przeciwpowodziowej, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz struktury zarządzania kryzysowego prowadzą stały monitoring sytuacji hydrologicznej na Dolnym Śląsku.

  • Sytuacja hydrologiczna na terenie województwa dolnośląskiego - Sytuacja hydrologiczna na terenie województwa dolnośląskiego
    Sytuacja hydrologiczna na terenie województwa dolnośląskiego