Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

„Za Zasługi dla Finansów Publicznych Rzeczypospolitej Polskiej”

Minister Finansów Tadeusz Kościński wyróżnił 39 osób odznaką „Za Zasługi dla Finansów Publicznych Rzeczypospolitej Polskiej”. Wśród nagrodzonych znalazła się Celina Marzena Dziedziak, Dyrektor Wydziału Finansów i Budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów odznakę otrzymują osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju finansów publicznych. Wyróżnione osoby oprócz wzorowego wykonywania swoich obowiązków i długoletniej pracy, angażowały się m.in. we wdrażanie nowych rozwiązań ekonomiczno-finansowych czy usprawniających organizację pracy, a także w działalność naukową i dydaktyczną.

- Cieszę się, że mogę dzisiaj być z Państwem w tak szczególnym dniu, również osobiście dla mnie. Dziś mijają dwa lata od powołania mnie na urząd ministra finansów w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego. Przez ten czas poznałem wielu fachowców, którzy zajmują się finansami publicznymi. To dzięki Państwa codziennemu zaangażowaniu, oddaniu, wzorowej postawie osiągamy tak wiele i rozwijamy się. Bardzo za to dziękuję i bardzo to doceniam – mówił minister finansów Tadeusz Kościński.

Odznaki honorowe otrzymały osoby z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), specjaliści z zakresu legislacji podatkowej, budżetu, urzędów skarbowych, samorządowcy oraz osoby wskazane przez wojewodów.

  •  -
  •  -
liczba wejść: 583