Karty pobytu niezwłocznie po wydaniu decyzji
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

05 stycznia 2022

Nowy system zapowiedzi medialnych i akredytacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Wkrótce uruchomimy dla Państwa nowy system zapowiedzi medialnych i akredytacji na wydarzenia organizowane przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Wprowadzane zmiany wychodzą naprzeciw potrzebom przedstawicieli mediów.

Wszystkie informacje pod ręką w jednym miejscu

Nowy system to przede wszystkim wszelkie kluczowe informacje o wydarzeniach w jednym miejscu. Co oferuje nowe rozwiązanie?

 • Podczas rejestracji będzie można wybrać kategorię wydarzeń, które konkretnie będą dla Państwa interesujące – np. media lokalne mogą wybrać zapowiedzi dotyczące wyłącznie wydarzeń w konkretnym województwie. 
 • Każda osoba, która zapisze się do systemu, będzie mogła wybrać dogodny dla siebie sposób powiadamiania o wydarzeniach – SMS, e-mail.
 • Na koncie w systemie będzie dostępny stały podgląd wydarzeń oraz komunikatów.
 • W systemie będą udostępniane do pobrania materiały pokonferencyjne.
 • Wniosek o akredytację na wydarzenie będzie można złożyć indywidualnie, ale też
  w imieniu innej osoby z redakcji.
 • W przypadku pracy w kilku redakcjach dziennikarz będzie mógł akredytować się na dane wydarzenie wybierając odpowiednią redakcję.

Jak założyć konto?

Już dziś można rejestrować się w nowym systemie. Wystarczy wejść na stronę gov.pl/web/pressroom i wypełnić formularz. W serwisie dostępna jest również instrukcja rejestracji, a w przypadku dodatkowych pytań wystarczy je wysłać na pressroom@kprm.gov.pl.

Kiedy zacznie działać nowy system?

Rejestracja jest pierwszą częścią procesu wdrażania nowych rozwiązań. System zacznie działać w drugiej połowie stycznia o czym KPRM poinformuje w osobnym komunikacie. Od tego momentu wszystkie zapowiedzi medialne i akredytacje będą realizowane tylko za pośrednictwem nowego systemu.

 • Komunikat Centrum Informacyjnego Rządu - Komunikat Centrum Informacyjnego Rządu
  Komunikat Centrum Informacyjnego Rządu