Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00

Strona znajduje się w archiwum.
12 listopada 2010

Autostrada Na Czas

•  -

Wczoraj we Wrocławiu odbył sie wyjątkowy wyścig kolarski, o Puchar Wojewody Dolnośląskiego ścigało się 100 kolarzy. Areną zmagań była Autostradowa Obwodnica Wrocławia a trasa przejazdu sięgała od ulicy Granicznej do wiaduktu w kierunku Magnic. Dla kolarzy impreza ta była również okazją do przetestowania nawierzchni AOW przed jej otwarciem dla ruchu samochodowego.

Mimo nietypowej pory rozegrania wyścigu, kiedy to kolarze zwykle odpoczywają po ciężkim sezonie, wyścig kolarski jazdy indywidualnej na czas zgromadził prawie 100 zawodników, w tym najlepszych specjalistów w tej konkurencji. Jan Brzeźny, Paweł Charucki, Jan Faltyn, Zdzisław Komisaruk i wielu innych triumfatorów największych światowych wyścigów zmierzyło się z dzisiejszymi najlepszymi polskimi kolarzami zawodowymi ścigającymi się na co dzień w najlepszych kolarskich grupach i uczestniczących w największych kolarskich Tourach. Obok zawodowców pojechali najbardziej utytułowani w tym roku mastersi - amatorzy, między innymi wrocławianie: wicemistrz świata masters Zygmunt Krawczyk, wrocławski urolog, wicemistrz świata lekarzy dr Piotr Szulc, wielokrotny mistrz Polski masters Jacek Jaremko, a także wojewoda Rafał Jurkowlaniec.

8-kilometrowy dystans, jako pierwszy pokonał Jarosław Marycz, aktualny mistrz Polski w jeździe na czas. Drugi czas zawodów miał Konrad Tomasiak, a trzeci Jerzy Sikora. W kategorii Zawodowców za Maryczem uplasowali sie Konrad Czajkowski (DHL Autor) i Łukasz Bodnar (CCC Polkowice). W kategorii Byłych Zawodników wygrali Dolmelowcy Henryk Charucki (pokonał Komisaruka i Brzeźnego) i Jerzy Sikora. W kategorii masters najlepsi byli Jacek Jaremko i Krzysztof Łańcucki. Piąty był wojewoda Rafał Jurkowlaniec. Trasę pokonał ze średnią prędkością prawie 37km/h.