Nadodrzańskie województwa chcą walczyć o Odrę. Ich przedstawiciele spotkali się w sprawie rzeki. UWAGA !!! Duży Protest Rolników od 20.03.2024r. Ćwiczenia Wojsk NATO W Hołdzie Walczącej Ukrainie PLANOWANE PROTESTY ROLNIKÓW - INFORMACJE Infolinia DUW dla uchodźców z Ukrainy/ Гаряча лінія DUW для біженців з України: +48 71 701 11 00
Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
23 lipca 2011

Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Dziś (sobota, 23 lipca) o godzinie 9:30 miało miejsce posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczyła Wicewojewoda Dolnośląski Pani Ilona Antoniszyn – Klik. Spotkanie zostało zorganizowane ze względu na obecną sytuację hydrologiczno-meteorologiczną na Dolnym Śląsku.

Podczas posiedzenia zespołu przedstawiono obecną sytuację w regionie. W ciągu ostatnich godzin uległa ona znaczącej poprawie. Zmniejszyła się liczba ogłoszonych alarmów powodziowych, obniża się również poziom wody w rzekach, stan alarmowy jest przekroczony w 25 miejscach, natomiast stan ostrzegawczy można zaobserwować na 18 wodowskazach.

W związku z normującą się sytuacją pogodową podczas posiedzenia zespołu zapadła decyzja o obniżeniu poziomu gotowości służb ratowniczych w regionie i rozformowaniu kompanii ewakuacyjno-pompowej będącej wczoraj do dyspozycji w powiecie kłodzkim. Podtrzymano całodobowy monitoring sytuacji powodziowej.

Kolejne posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zaplanowano w poniedziałek (25 lipca) na godzinę 15:30 w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Na terenie województwa Dolnośląskiego do godziny 8:00 ogłoszono 6 alarmów przeciwpowodziowych obejmujących obszar 22 gmin. Są to powiaty zgorzelecki, lwówecki, kłodzki, lubański, bolesławiecki, ząbkowicki .           

Sytuacja hydrologiczno- meteorologiczna w województwie dolnośląskim jest pod kontrolą, tylko w jednym miejscu województwa w okolicach miejscowości Żarki (powiat zgorzelecki) zaistniała konieczność umacniania wałów. Większość zbiorników retencyjnych w regionie posiada ponad 100% rezerwy pojemnościowej, co oznacza możliwość przyjęcia znacznej jeszcze ilości wody. Mieszkańcy Międzygórza, którzy zostali ewakuowani ze swoich mieszkań, ze względu na poprawiającą się sytuację, mogli już wrócić do swych domów. W ciągłym pogotowiu są służby ratownicze oraz Powiatowe Centra Zarządzania Kryzysowego.

liczba wejść: 2014